Dr. Burhanettin Demircioğlu,  20.06.1960 Niğde doğumludur. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.Türkiye de Sosyal Güvenlik Uzmanlığı, Danışmanlığı, Müşavirliği mesleğinin doğuşunu sağlayan kişi olup, 30 yıldır sosyal güvenlik alanında aktif olarak çalışmaktadır.Dr. Burhanettin Demircioğlu, bu çalışma yıllarında yüz binlerce insana sosyal güvenlik danışmanlığı yaparak emeklilik planlamalarını hazırlamış,  bu insanların YAŞANACAK YILLAR adını verdiği emekliliğe mutlu başlamalarını sağlamıştır.
            Dr. Burhanettin Demircioğlu, Türkiye'de sosyal barışın sağlanmasına katkıda bulunmak için Türkiye halkı için çok sayıda projeler hazırlamıştır.Özellikle kadınlar, yaşamı engelli vatandaşlar ve ev kadınlarının sosyal güvenliği üzerine projeleri çeşitli platformlarda kabul görmüş olup, aynı zamanda kurucusu bulunduğu Sosyal Güvenli Yaşam Eğitim ve Sağlık Vakfının yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.
           Yine farklı sektörlerde şirketleri bulunan Dr. Burhanettin Demircioğlu, bilirkişilik yapmış olup, Marmara Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde İş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku alanında öğretim görevlisi olarak hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir. Ayrıca İşletmelerde Emeklilik planlaması projesi ile halen çok sayıda ulusal ve uluslararası şirketlerin insan kaynaklarına danışmanlık yapmaktadır.

            Geçmiş dönemlerde aşağıdaki faaliyetleri icra etmiştir.
1993-2006 yıllarında Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı, ek olarak1993 yılında Best FM, 1994’de Radyo Klas, 1995 yılında Radyo Kulüp de sosyal güvenlik ve iş yaşamı ile ilgili programlar yapmıştır. 1996 -2006 yılları arasında Radyo D de, 10 yıl interaktif olarak vatandaşların sosyal güvenlik problemlerinin çözümü konusunda radyodan adeta bir nefer gibi sosyal güvenli yaşam programını yapmıştır.
           Ayrıca Dr. Burhanettin Demircioğlu uzun bir süre Radyo Foreks de SOSYAL GÜVENLİ YAŞAM adı altında Radyo D deki programına göre daha değişik bir formatla SSK, BAĞ-KUR, EMEKLİ SANDIĞI ile ilgili tekten tüme bazen de tümden teke bir program yapmıştır. Konuyla ilgi çok sayıda gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış bulunan Dr. Burhanettin Demircioğlu; 2002 yılında, RTGD 2002 Radyo Oscarları Cengiz Polatkan Ödülünü alarak en iyi radyo program ödülünün sahibi olmuştur.2007 yılında En çok vergi ödeyenler klasmanında İstanbul Ticaret Odasınca Gümüş Madalya ile ödüllendirilmiştir.
           Dr. Burhanettin Demircioğlu Türk TV’lerin de çalışma yaşamını ele alan çok sayıda haber-söyleşi programına da konuk olarak katılmıştır. Dr. Burhanettin Demircioğlu İstanbul da çeşitli belediye başkanlıklarının ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin, esnaf odaları ile birlikte halkı ve dernek üyelerini Sosyal Güvenlik konularında bilgilendirmek amacıyla panellere düzenlemiş konferanslar vermiştir.
           Burhanettin Demircioğlu risk altındaki çocuklarının ve yaşamı engelli bireylerin rehabilitasyonu için kamu yararına kurucusu ve başkanı olduğu sosyal güvenli yaşam eğitim ve sağlık vakfı ile projeler gerçekleştirmiştir. SSK, BAĞKUR, TC. EMEKLİ SANDIĞININ ve diğer emekli sandıklarının tek çatı altına alınması konusunda ve Genel Sağlık sigortaları ile ilgili bugünkü uygulamaların (Sosyal Güvenlik Kurumu ) oluşmasına öncülük etmiştir. Yine kayıt dışı ile mücadelede son derece etkili iki ayrı hemen uygulanabilir projesi bulunmaktadır.
           Yine kendisine ait, nimet ve külfet dengelerinde tüm halkın kabul edeceği kademeli emeklilik sistemi ile mevcut emeklileri rahatlatacak, kurumlar arası emeklilik farklarını ortadan kaldıracak, bütçesi mevcut uygulaması kolay bir başka proje ile emeklileri, dul ve yetimleri rahatlatacağına inanmaktadır.Engellilerin istihdamını artıracak, TV den eğitim ve evde çalışma ile rahat yaşamalarının imkânlarını, sosyal yaşama katılmaları ve engelli ailelerinin yaşamdan kopmamaları ilgili çalışmalarını ayrı bir proje ile yürütmektedir.
Yine vakıf ile birlikte dar gelirli hiçbir sosyal güvenliği olmayan ev kadınlarının evde hasta, yaşlı ve çocuk bakımı ile ilgili eğitimler vererek kadınların meslek sahibi olmaları imkânını sağlamış olup, İstanbul Ayazağa köyünde hiç mesleği ve sosyal güvenliği olmayan 45 ev kadının meslek sahibi olmasını ve iş bulmasını sağlamıştır.
           Yine 2008 yılından bu yana zihinsel engelli çocukların rehabilitasyonu ve meslek edinmeleri ve sosyal güvenlikte olmaları adına projeler yürüten ve zihinsel engelli çocuklar adına eğitim merkezi kuran Dr.  Burhanettin Demircioğlu halen bu konuda da yoğun çalışmalarını sürdürmektedir. Kısaca, güne günaydın diyerek değil, Sosyal Güvenli Sağlıklı Güzel günler dileyerek diye başlayan, 270 binin üzerinde insanı tek tek uğraş vererek emekli olmasına olanak sağlamış ve yine yüz binlerce insanı sosyal güvenlikle tanıştırmış, sosyal güvenlik olmazsa olmaz demiştir.
           Sosyal güvenliğe sevdalı bir insan olarak, topluma birazcık da olsa ışık tutmak, çalışanların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak benim bir yaşam tarzımdır diyen, hangi ortamda olursa olsun, bilgisini çalışanlara ve tüm topluma vermeyi, ülkesine hizmet olduğunu kabul eden,  Dr. Burhanettin Demircioğlu çalışmalarına aynı hızla devam etmektedir.
           Duyarlılıkların artacağını ve toplumumuzun düşünen dürüst namuslu insanlarına sahip çıkılacağının inancını yitirmeyen bir kişidir.

 
*
30-12-2020 /

mesaj gönder
 
 
www.burhanettindemircioglu.com.tr © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bugün Gelen: 3   Dün Gelen: 31   Toplam Gelen: 484662